k2 menu
čtvrtek, 06 leden 2005 08:48

Babí lom v zimě

Napsal(a)

Babí lom v zimě?

Jeden únorový víkend nám to ukázal. Nejkrásnější se mi jevila „zimní“ Stěna pod Balkonem. Stará Německá cesta z předválečných let (asi 3 UIAA), na které v létě !bylo! možno najít 3 skoby, se v zimě občas změní na krásně zasněžený trenažér lezení s mačkami a cepíny po skále. Skobu jsme našli jen jednu, zbývající nahradily dvě „náletové dřeviny“ cestou.

Naše zimní snažení pokračovalo na Balkóně, Dirretissimou s odšlápnutím u nástupu. Zde si nejlépe pohrál Mara, obzvláště na vrcholovém balvanu. Zajímavý je i výlez vpravo od Soukače (4 UIAA), kde je třeba zaseknout cepín do zmrzlé hlíny mezi skalami, vytáhnout se a mačkama nastoupat. Tento kousek je krásně morálový, ale doporučuji ho pouze za dostatečného mrazu!

babi-lom-v-zime-2

(Dodatek k horolezeckému průvodci Babího lomu)

 

 

E1 STĚNA POD BALKONEM

 

Od studánky v Bučině průsekem až ke Stěně pod Balkonem, asi 50 metrů.

Jen střední část ukloněné stěny je lezitelná. Levá i pravá část stěny je silně porostlá lišejníky.

46. Stará Německá cesta 2+;3-

Pravou nižší stranou koutu přímo vzhůru, nezalézat vlevo. V polovině cesty je skoba, na vrcholu tutovej strom. Délka 30 metrů.

47. Neu Hamburg 3

Asi tři metry vpravo od Staré německé cesty, přímo vzhůru směrem na malý smrček. Vrcholový balvan se překonává shodně s německou cestou. Třicet metrů, bez jištění.


David Zoufalý

 

Číst 1411 krát Naposledy změněno pondělí, 12 leden 2015 14:21

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted