k2 menu
pondělí, 18 duben 2005 13:54

Velmi vydařený víkend

Napsal(a)

Na vysočině je zima a svinská zima a hlavně první víkend horoškoly je vždy hnusně, prší nebo sněží. Je se na co těšit. 

S tímto pravidlem vyrážíme. Dohromady pět aut, prostě kupa lidí, se potkává na Blatinách. Naší základnou se nestává grunt VHS-ky, ale stavení o kousek výš. Na VHS-ce bylo plno a nás hodně. Tak jsme, jak se ukázalo, šli za lepším. Už při příjezdu bylo jasné,že něco není v pořádku. Po cestě na Drát se vše provalilo. Začalo svítit slunko a tepleji oblečení (zkušenosti jsou k nezaplacení) se začali potit. Snad nebude hezky, to neumíme, nebo že snad? A taky, že jo. Jen pár slz spadlých, ze skoro modré oblohy, nám dalo vědět, že by mohlo být hůř. Pak až větší déšť nám dal naschle v neděli při odjezdu. Dost však o abnormálním počasí.

V sobotu jsme obsadili zadní skalky na Drátníku a vytvořili několik stanovišť. Na každém byl jeden z nás zkušenějších a snažil se něco předat dál. Začalo se, jako vždy, uzly. Slanění za pomocí osmy a půlloďáku, výstup jednolanovou technikou za pomocí prusíků i jümaru s následným slaněním, útěk z nýtu a pravidla pro budování štandu, byla témata většiny sobotního dne. Zbytek dne byl ve znamení, pro mnohé prvních, lezeckých krůčků po skále. Několik málo lehkých cest na Drátu všechny naladilo na večerní seznamovací seanci.

V restauračce vše probíhalo klidně, trochu obsluha vázla, však je nás hodně. Hrálo se na kytaru, probírali se strašně důležité problémy. Pak se brzo zavřelo a nás vyslali do temné noci. Jasná obloha a měsíc probudil v části kolektivu touhu se umělecky vyřádit. Ty největší hitovky měl možnost celý okolní kraj vychutnat. Ticho 1, Ticho 2, Zkázu a Chaos bylo velice těžké umlčet, nakonec skončili kolem kytary na dvoře chalupy, jak to skončilo si jen těžko někdo vzpomene.

Neděle byla ve znamení lezení na Čtyřech palicích. Čtyři velké skupinky obsazovaly a blokovaly nejvyhlášenější cesty. Nadšení zúčastněných se dalo krájet a možná ještě dál…. Mnozí nešetřili předsevzetím, že se sem ještě vrátí.

 

Rád bych poděkoval Martinu „Pelouchovi“, který ač měl minulou horoškolu drobné problémy s uzly, bravurně své následovníky kvalitně doučoval a dbal na bezpečnost u slanění.

 DÍK !!!

 

horos1vpelouch

Marťas při uzlování s nováčky.

  

 

 

 

 

horos1vlibor

Libor houpající se na laně při "džímarování".

  

 

 

 

 

 

horos1vunytu

Motanice kolem nacvičování útěku z nýtu.

  

 

 

 

horos1vmikus

Balancujíc: "Jak to s tou osmou mám udělat?"

  

 

 

 

 

 

horos1vjiri

To musím zvládnout, sám.

 

 

 

Takové malé resumé:

16.-17.4 2005

Drátník – Čtyři palice

Nováčci horoškoly: Danča Gregorová, Danuš Dvořáková, Hanka Pernicová, Libor Kadlčík, Jirka Dřevíkovsky, Vráťa Šálený, Franta Valíček, Michal Mikuš – Chaos, Rai Šmíd - Zkáza, Laďa Opatrný -Ticho 1, David Životský -Ticho 2

Instruktoři: Šáres, Mara, Davídek, Adam

Zúčastnění členové oddílu: Mirek Urbánek, Jirka Urbánek, Jana Uhlířová, Šárka Uhlířová, Tom Uhlíř, Kryštof, Marťas Pelouch, Honza Trochta

 

 

 

 

 

 

 

 

Číst 1356 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted