k2 menu
neděle, 08 květen 2005 14:08

Mount Kenya

Napsal(a)

Průvodce výstupem na Mount Kenya. Vrcholy Point Lenana, Nelion a Batian. Možnosti povinnosti, poplatky platné pro rok 2005.. 

Mount Kenya 5199 m.
Do oblasti Mount Kenya, druhé nejvyšší hory Afriky, se dostanete nejlépe z Nairobi.
Pokud nebudete volit dražší dopravu (taxi, letadlo), dostanete se tam docela bezproblémově autobusy i častými minibusy (matatu). Stanoviště této dopravy naleznete na Accra st., nedaleko centra .
Výchozími body do hor jsou městečka: Nanyuky (Sirimon road), Naro Moru a Chogoria. Po osobní zkušenosti doporučuji kombinaci dvou různých, jednu pro výstup a druhou pro sestup. Kolem pohoří vede docela frekventovaná silnice, která Vás dovede, v matatu, buď zpět do Nairobi, nebo do východiště výstupové cesty.
 
nanyukykenyamap
Nejpříznivější měsíce pro výstup jsou během místního období sucha. Leden - únor a konec srpna - konec září.

mountkenyamap
Odkazy: Keňští horolezci, kteří komerčně organizují i technicky obtížnější výpravy. Například technické lezení na samotný nejvyšší vrchol - Batian.
Batian

Tento průvodce je právě zpracováván a informativně vystaven ke konzultaci s přáteli, kteří do oblasti zanedlouho poletí....
Za neúplnost se omlouváme, více informací dostanete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Číst 1187 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.