k2 menu
úterý, 17 květen 2005 14:21

Jak se instruktoři vyřádili

Napsal(a)

...jinak sportovní lezení v horoškole 

V Jesníkách prý sněží a Rosničkáři hlásí své obvyklé:“jasno až polojasno, místy zataženo s možností deště, ojediněle i bouřek“. Takže, když nebude pršet , nezmokneme. Rabštejn necháváme na červen. Je to skoro letní měsíc, tak snad se vytáhne sluníčkem.

 

Kam tedy? Kam jinam, do Sloupu! Ukázat eléfům naleštěný zrcadélka naši skoro domoviny. Jak správně zacházet s expreskami, jak jistit své kolegy, jen na úvod našeho lezeckého víkendu a jde se na to. Celou sobotu obléháme Hřebenáč a leštíme, už tak ojeté stupy a chyty v lehkých cestách.

 

horos2tich1

Laďa v oklouzaným nástupu Direkty.

 

V neděli se nás na nádru v Kuřimi sešlo trochu míň. Padá rozhodnutí, na Vysokou skálu u Štěpánova, zkusit vícedélkové lezení. Všude kolem se stahují dešťová mračna. Celý naštvaní opouštíme parkoviště pod skálou. Nemůže za to však počasí, ale banda „Pražáků“ rozesetých po skále. Pod nejistými mraky přejíždíme na Pasecké skály. Rychle se natahuje mnoho lehkých cest. Instruktoři začínají mít „roupy“ na zajímavější směry. Téma krátkých sportovních pádů je tu i s praktickými ukázkami.

S pokřikem: „hranolečky, tatarečka“ končíme v Novém Městě na Moravě. Restaurace u nádraží má tu čest ukončit tento horoškolácký víkend.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

horos2chyt

Takzvaný chyt "na přišlápnutí".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

horos2davcb

A budeme....

 

horos2padcb

...padat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Resumé:

Sobota 14.5. 2005

Sloup

Horoškoláci: Danča Gregorová, , Jirka Dřevíkovsky, Vráťa Šálený, Franta Valíček, Michal Mikuš, Rai Šmíd, Laďa Opatrný, David Životský

Instruktoři: Šáres, Mara, Davídek, Adam

zúčastnění členové oddílu a kamarádi: Janča Uhlířová, Šarka Uhlířová, Tom Uhlíř, Marťas Peloušek, Ivka Kučerová, Milan Plšek

 

 

Neděle 15.5.2005

Pasecké skály

Horoškoláci: Danča Gregorová, Vráťa Šalený, Jirka Dřevíkovsky, Franta Valíček, David Životský

Instruktoři: Šáres, Mara, Davídek, Adam

Zúčastnění členové oddílu a kamarádi: Ivka Kučerová, Milan Plšek

 

Číst 1152 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted