k2 menu
čtvrtek, 07 červenec 2005 18:32

Jak jsem to viděl Já

Napsal(a)

Těchto pár řádků nemůže být úplně kompletní popis červencového horoškoláckého víkendu. Proč?

Domluva zněla: “v sobotu ráno se jede na Rábštejn“. Ti aktivnější, teda jako Franta, Dana Dvořáková, Marťas Pelouch, Hanka Pernicová a Já vyrážíme do Jeseníků už v pátek večer. Však si večer při západu sluníčka užíváme prázdných skal. Ráno, po krásné noci, nás dostává voda bušící do  stanu, venku se válí mlha a vítr strhává kapky z listů stromů. Další „kudlou osudu“ je telefon od Mary, že dnes nepřijedou, prej doma prší a když u nás je podobně tak pojedou jinam. Večer za námi přijedou. Holt „aktivní blbec je horší než třídní nepřítel“.

Počasí se brzy lepší. Naše osamocená pětice s prvními modrými fleky na klenbě nebe utíká do skal. Dnes tu, ale nebude liduprázdno. Počasí už přeje a vytáhlo hromady takových jako jsme my. Šmidláme místní vyhlášené cestičky, horoškola probíhá spíš radami za pochodu. Večer pak dorazí další obrskupina už tak do plného tábořiště. Jsou to naši!

 

horos3orel
Skalný, věž Orel.

 

U svařáčku, kofoly a pivka, se dozvídáme jak prožili den. Prý byli na Skalným v Hostýnských vrších. Poznali tajemného démona Karlose a jeho „prosté, jednoduché pohyby vzhůru“ a nejspíš prožili další nezapomenutelné dobrodružství (snad se někdo podělí o své zážitky v diskuzi k článku).

Neděle nás přivítala docela velkou zimou. Přesto jsme nezaháleli a zamířili za lezením. Ve skalách bylo tentokrát snad víc lidí než za revoluce na Václaváku. Nezbylo nám než se rozptýlit do davu. Takže nakonec jsem zůstal jen s Hankou. Co se přesně dělo to doopravdy nevím. My jsme lezli, kde bylo volno. Po druhé hodině se nám podařilo se srazit s ostatními. Pomalu jsme se však z Ráblem loučili. Úplný konec přišel v rybí restauraci před Uničovem.

 

horos3olomouc
Autor v cestě "Rigo střed" na Ráblu.
foto: H. Trochta

 

 

 

 

Takže takhle jsem prožil tenhle víkend Já. Které chvilky byly společné s oficiálním programem horoškoly a jak vlastně prožívala většina aktérů tenhle výjezd?
Na tuto otázku musí odpovědět ti, kteří se účastnili. Prosím, aby se taky trochu vyřádili v diskuzi pod článkem. Napište vaše postřehy, nezapomenutelné okamžiky a klidně i něco víc.

 

 

 

 

Resumé:

18.6 2005

Skalný

Horoškoláci: Dana Gregorová, Vráťa Šalený, Libor Kadlčík, Jirka Dřevíkovsky, David Životský

Instruktoři: Šáres, Mara, Davídek

Zúčastnění členové oddílu a kamarádi: Mira Hrad, Jirka Urbánek, Mirek Urbánek,

 

 

Rabštejn

Horoškoláci: Hanka Pernicová, Dana Dvořáková, Franta Valíček

Instruktoři: Adam

Zúčastnění členové oddílu a kamarádi: Maťas Pelouch

 

 

 

 

19.6 2005

Rabštejn

Horoškoláci: Hanka Pernicová, Dana Dvořáková, Franta Valíček, Dana Gregorová, Vráťa Šalený, Libor Kadlčík, Jirka Dřevíkovsky, David Životský

Instruktoři: Šáres, Mara, Davídek , Adam

Zúčastnění členové oddílu a kamarádi: Maťas Pelouch, Mira Hrad, Jirka Urbánek, Mirek Urbánek

 

 

 

Číst 1147 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted