k2 menu
pátek, 07 leden 2005 08:55

Dachstein - jižní stěna

Napsal(a)

Je 26.9.2003 a my , Karlos, Maráda a já Davídek, stojíme na Dachstein Sűdwand hűtte, hledíme do průvodce (jak Rakouského tak Nováka) a porovnáváme je se skutečností.

Je nádherný slunečný, asi poslední teplý víkend. Do vysněné „Steinerweg“ teda asi nepůjdeme, jsme tři a to by nás v osmihodinové cestě brzdilo. Rozhodnutí padá na šestihodinovou Pichlovu cestu. K nástupu šlapeme pěšinou vedoucí k Johannes Klettersteigu. Zabírá nám to asi jeden a půl hodiny. Tam oblézáme sněhová pole skalou o obtížnosti asi 4+. První čtyři délky naší cesty, jsou docela solidně zajištěny. Cestou se dá cvaknout 2-4 jištění. Tou čtvrtou délkou dolézáme do kotle se zbytky sněhu. Odtud cesta uhýbá poněkud vlevo, několik délek o obtížnosti asi 2 – 3+ lezeme navolno, abychom náš postup trošku urychlili. Cestu, která má podle průvodce asi 21 délek, jistíme 17x.Opravdu za šest hodin tohoto pohádkového devítisetmetrového lezení dosahujeme hřebene Hoher Dachsteinu.

A na závěr? Tento výstup považuji za jeden z nejkrásnějších v poslední době. Mým partnerem na laně, v této cestě, byl však jen Maráda…

 

Karlos – to čuně to za tři hodiny vysóloval!!!!!

 

 

 

dachstein f

 

 

Nákres výstupu:

Většina štandů na Pichlově cestě, je vykruhovaná.

Červená – Pichlova cesta IV, 900 metrů, 6 hodin

Modrá – dirretissima VI A3, (prvovýstup 17 dní)

Zelená – Steinerova cesta V- , 850 metrů, 8 hodin

pichlweg

 


David Zoufalý

 

Číst 1622 krát Naposledy změněno úterý, 13 leden 2015 09:06

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted