k2 menu
pátek, 16 prosinec 2005 19:50

Hells gate N.P., Kenya.

Napsal(a)

Horolezení, treking, horské kolo, to je Hells gate kousek od Nairobi. Keňská miniatura Grand kaňonu...

 

Hells Gate N.P.


Treking v Hells Gate je dlouhý 21 km, kaňonem se dá projít za 8 hodin, nebo výpravu rozložit do dvou dnů.
hellsgateN.P.Hells gate

Spát se dá cestou v Naiburta Camp Site za 8 USD/os./noc nebo u jezera ve Fishermans Campu (tel.: 050 - 300 88) cena Camping/půjč.stanu/postel/chatka - 3/3/4/12 USD (Placeno v místní měně). Zde se dá také půjčit kolo a kaňon projet. cca 8USD/den.

Nejbližší město je Naivasha. K bráně parku se dostanete z města v matatu, jedoucím směrem na Fishermans camp a Kongoni. Vystoupit je třeba u prašné odbočky k bráně parku "Elsa Gate" (1.5 USD), po té asi 2 km pěšky.
Vstupné do parku je 15 USD/os./den. K trekingu není třeba doprovodu Rangers.
naivashaNaivasha Town, v pozadí Longonot a Hells gate...

hellsgatemapPopis treku:
Po jednom kilometru od brány míjíte Fishermans Tower, populární destinaci horolezců. 25 metrů vysoký vulkanický skalní sloup, byl pojmenován po Němci Gustavu Fisherovi, jehož výprava byla roku 1882 nedaleko odsud zmasakrována Masajskými bojovníky.
Po 1,5 km od Toweru, máte možnost odbočit vpravo do Naiburta Camp site, nebo pokračovat dál kaňonem asi 3,5 km na místo odpočinku a pikniků, poblíž Central Toweru. Zde je i rangers post, kde si můžete najmout ozbrojenou eskortu přes Njorova Gorge. Další pochod kaňonem může být kluzký. Krátce po vstoupení do úzké rokle, vystoupej vlevo vzhůru po boku rokle, která vede k centrální věži. Rokle je úzká. Pro návrat zpět do hlavní rokle klesejte po schodovitých zářezech ve skále, dokud nedosáhnete série horkých pramenů na západní stěně. Odsud můžete sejít na post rangers a zde se kochat krásou místní přírody a pak zpět na bránu parku... na Lvice Elsa Gate...
akaciefletnovaAkácie Flétnová 

Číst 1688 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted