k2 menu
sobota, 07 leden 2006 20:19

Lavina

Napsal(a)

31.12.2005 se z Predného Salatína v Roháčích utrhla obrovská lavina, která smetla tábor osmi Českých horolezců, sedmi z nich už nebylo pomoci.

 

Poslední rozloučení s naším kamarádem Vlasťákem.

Schéma tragédie: 1 - hřbet Predného Salatína
2 - osudný Camp
3 - sjezdovka a místa nálezu těl.

spalenyzlabSpálený žľab

Zpráva horské služby
foto ze záchranky
Další zprávy se dají najít na lezec.cz , idnes.....

122 LavinazcapajevaLavina z Chan Tengri - foto: Vlasťák

31.12.2005 se z Predného Salatína v Roháčích utrhla obrovská lavina, která smetla tábor osmi Českých vysokohorských turistů a horolezců, sedmi z nich už nebylo pomoci.
Všichni Ti, co milují hory a horolezectví ví jaké uspokojení přináší ta velká hra, při které máme možnost volby, vlastního rozhodnutí, kde můžeme uvažovat a odvažovat se k velkým činům - a být při tom šťastní... Jenže ne všechny dny na horách jsou šťastné. Stává se, že naše rozhodnutí není správné... A cena za omyl je vysoká!!!
Proč? Chybný krok? Náhoda? Špatně zvolený tábor? Nebo osud? To není podstatné. Pro nejbližší je to obrovská ztráta, bolest, která nezmizí do konce života.

Poslední rozloučení s naším kamarádem Vlastikem Škodou, se uskutečnilo v sobotu 14.1.2006 ve 13:00 hodin, ve smuteční obřadní síni na hřbitově v Úpici. Při obřadu zazněla věta, kterou bych rád tento článek zakončil: "Vlastik byl člověk, který horolezectví a horám, obětoval vše a nakonec i to nejcennější..."

 

Číst 1362 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted