k2 menu
pátek, 07 leden 2005 09:00

Žlutá stěna, Chroustova cesta

Napsal(a)

31.5.2003 Po sestupu z Lomničáku na Téryho chatu „Jordánovou cestou“, se s Karlosem radíme co dál…

Žlutá stěna, Chroustova cesta

Jelikož je již pozdě na něco dlouhého, lustrujeme průvodce Žlutou stěnou, která je odsud kousek a je nádherně zmapovatelná. Dirretku a Cagašíka zamítáme, už by jsme to asi nestihli. Petrovu cestu? To může být, ale tady píšou, že nahoře je rozchrastaná… Boha, co je tohle… 50 metrů sokolík… to by mohlo být zajímavé… jdeme! Ani na nákresu cest z Téryny nenajdete Chroustovu cestu. S Karlosem jsme se shodli, že je pěkná a můžeme ji doporučit.
Sokol 50 metrů?… Lezeni tak za 4, asi dva kroky na sokola. Ve vyšší partii je morálový traverz, asi za 5+ bez možnosti jištění 15 metrů. Kdyby mi tam někdo pošeptal do ouška: „No nic, serem na to, vrátíme se…“, v ten moment slaňuji dolů! Ale Karlos se nevzdává. Asi v předposlední délce, dvě šestková místa. Poslední délka – komínek, šestkovej převis a schodiště na vrcholovej štand.
Co s sebou? Berte všechno, vzpomínám si na štand, kde jsem měl dvě smyce za lokrové hroty a trojku frienda. Skobu najdete občas a to v těžších místech. Potkáte li nějakou skobu na štandu, děkujete těm co lezli před vámi.

P.S. Přes všechny problémy cestou, fajne a pěkne. V tom traversu nad sokolíkem jsem se fakt nádherně vybál…

Davídek
chroustova


David Zoufalý

Číst 1299 krát Naposledy změněno úterý, 13 leden 2015 09:06

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted