k2 menu
pondělí, 02 duben 2007 19:55

Největší světový, čtvrteční, uzlíkový, boulderingový závod

Napsal(a)

První březnový den se stala známá kuřimská stěna LSD dějištěm obrovského, prestižního boulderingového klání.

Přestože se závod honosil přívlastkem "největší", mohly se jej zúčastnit asi jen dvě desítky závodníků, kteří byli pečlivě vybráni z celé plejády borců a borkyň z celého světa.

 

Na účastníky čekalo pět velmi náročných problémů. Systém závodu dával možnost pro taktizování a nacvičování různých pasáží. Proto bylo skoro nemožné určovat průběžné pořadí. O napětí však nebyla nouze. Hned po startu (vzrůstem malá, lezecky obrovská) Šárka zvládla na první pokus bouldr číslo 5 a tím všem dalším nasadila pomyslnou laťku dost vysoko. Bylo najednou jasné, že ti nejstarší si musí na výkony těch nejmenších dávat velký pozor. Rozpoutal se boj o každý chyt, který vrcholil v nejtěžším bouldru číslo 3. Tento oříšek k překvapení všech rozlouskl na první pokus jen Kuba a na druhý topnul Petr Malásek. Tím si zajistili místa na bedně v mužské kategorii. Třetí skončil Radek Lekeš, který o jediný bod překonal dospěláka Petra Jahna.

 

 

 

zavodysarka

Šárka v bouldru č.5 foto:Majkl

 

 

 

V dámské kategorii se napětí dalo krájet. Pokusy na již zmiňované nejtěžší cestě nedávaly jasně znát umístění. Počítal se každý bod, každý pokus se bedlivě sledoval. "Vyhraje někdo z dospěláků? Šárka je taky dost dobrá!" Rozřešení vydal až "centrální mozek lidstva -CML", když ze sebe vychrlil součty bodů jednotlivých závodnic. Čísla byly velmi těsná, rozdíly jednoho bodu rozhodovaly o umístění nejlepších. Jak to tedy dopadlo? Nejvyšší stupínek obsadila Káťa Brodecká, o bod níže Eli Nováková a za nimi hned v závěsu Wendy Danielová.

 

Petr v bouldru č. 3 foto: Majkl

 

 

 

Diplomy a ceny se rozdaly, co se dalo sníst se snědlo, poděkovalo se našemu největšímu sponzorovi majiteli stěny LSD Petru Dufkovi, pak jsme po sobě uklidili a rozešli se domů.

 

A tak tedy když se bude chtít, tak třeba za rok si zase počtete krátké povídání o druhém ročníku Největšího světového, čtvrtečního, uzlíkového, boulderingového závodu

 

zavodylucka.jpg

Lucka pod dohledem na bouldru č. 1 foto:Majkl

 

 

 

zavodyfilip.jpg

Filip v jedničce foto:Majkl

 

 

 

zavodywendy.jpg

Wendy bojuje v nejtěžším bouldru č.3 foto:Majkl

 

 

 

 

 

 

zavodydiplomy.jpg

.....a rozdáme si diplomy a ..... foto:Majkl

 

 

 

 

 

 

S pozdravem Dětský oddíl HK Babí lom Kuřim :-)

 

Číst 1213 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted