k2 menu
pátek, 12 září 2008 20:39

Předprázdninové výlety

Napsal(a)

Bylo to zapříčiněno nešikovností a následnou rekonvalescencí mé osoby, že ve školním roce 2007/08 dětský oddíl nevyrazil na pořádnou lezenici do přírody. Na víkend bez rodičů a civilizace jsme nevyjeli, přesto pár drobných radostí si užili.

Sochorka jak přes kopírák

 

pred sochorka anete

Aneta s úsměvem. foto:Tom Uhlíř

 

Titulek je docela výstižný, že snad by snad nebylo víc psát, přesto něco napíšu. J Jako každým rokem jedeme na jednu jarní sobotu slaňovat na Sochorskou skálu u Kutin. Letos jsme vyrazili 17. května a nespoléhali se na České dráhy, takže bylo více času na slaňování a drobné lezení. Pro některé to bylo vůbec první sáhnutí na skálu a stálí matadoři to brali jako veselé opáčko s hledáním možností, kde si hodit lano svrchu a co na něm vylézt.

 

pred_sochorka_marta.jpg

 

 

Marťa a .....

 

 

pred_sochorka_sares.jpg

 

 

Šáres v pekelném soustředění nad dírou. foto:Tom Uhlíř

 

 

 

 

(Ne)vydařený víkend 14.-15.6.

 

 

 

Už jsem běhal jako kuna, tak bylo potřeba ještě před tím, než se všichni rozutečou na prázdniny, něco podniknout. Volba padla na místo, ze kterého je mládež i staršina nadšena. Vybrán byl Rabštejn. Čím více se blížilo datum odjezdu, tím více se kolektiv tenčil. Někomu se objevily povinnosti, někomu nemoc. Nakonec jsme večer před odjezdem zbyli tři: Lea, Lucka a já. Holky se na lezení těšily, proto by byl hřích vše zrušit a zklamat je.

Náhradním cílem pro sobotu se staly Rudice, lehké cesty a prolézačky místních jeskyněk. Děvčata se statečně poprala s vápnem a dokázala přelézt i oklouzanou Cíchu s úsměvem na rtu.

 

pred_jeskyne_rudice.jpg

Kdo nebyl v tédle jeskyni, nebyl v Rudicích. foto:Adam

 

 

pred_pasecky_lucka2.jpg

 

 

Je to boj, tendle převis na Pasecké :-). foto:Adam

 

 

 

 

Druhý den se k naší úderné trojce přidala Jarka s Filipem. Přidalo se i auto a tak hurá na Vysočinu. K nedělnímu dobrodružství jsme si vybrali Pasecké skály. Celý den nás strašily bouřky, ale naštěstí nás nenašly. Na holkách byla vidět únava z předešlého dne, přesto je problémy zdejších výstupů moc nerozházely. Ani Filip nelenil a se staršími držel krok.

 

pred_pasecky_filip.jpg

Filip ve stejném problému a de to! foto:Adam

 

 

pred_pasecky_lucka.jpg

 

 

Vzdušný obrazek Lucčiných výkonů: foto:Adam

 

 

 

 

Přestože víkend nedopadl podle očekávání, tak nikdo nebyl příliš zklamán. Ti, co se zúčastnili, si zalezli, užili srandy a jak to bývá i trochu strachu.

 

pred_pasecky_lea2.jpg

Lea a oblíbené místo. foto:Adam

 

Překvapující Tomáš

 

 

 

 

„Velké“ plánované akce pro ten školní rok skončily, přesto někteří trochu lezli. Po ICQ či telefonu proběhlo pár pokusů o domluvu, z čehož pak vznikly dva krátké výlety s Tomem Uhlířem do krasu. No a to je ta zprávička o jednom. Samotného mne docela překvapil, když se mu podařilo vylézt několik cest za 7-. „Stěnoví povaleči“ se nezdají, jen škoda, že to bylo na tom konci lana kde nestraší. Tak tedy nabrat trochu morálu a ještě uvidíme.

 

pred_sochorka_terka.jpg

 

 

Terka leze na samí vrchol Sochorské skály. foto:Adam

 

 

 

 

2008/09

 

 

 

Přišel další rok fungování dětského oddílu. Pomalu se rozjíždíme. Někdo už letos nepřišel a objevily se nové tváře. Tak nám přejte, aby se nám lezení (nejenom) dařilo. Taky aby se nám podařil první víkendový výlet. Plánujeme vyrazit 27.-28.9 na Vysočinu a všichni z oddílu jste zváni. Pojeďte taky !!!

 

 

 

 

Číst 1285 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted