k2 menu
úterý, 05 květen 2009 21:04

Horolezení na Babím lomě

Napsal(a)

Ve čtvrtek 9.4.2009 , první den Velikonočních prázdnin, dětský oddíl vyrazil užít si sluníčka a vyhřátých skalek Balkónu na Babím lomě.

Ráno jsme se sešli v hojném počtu u stěny. Na Podlesí jeli skoro všichni autem, jen na pár vyjímek – starší holky. Všichni jsme se sešli u školky,před kopcem a tam jsme si rozdělili horolezecké pomůcky, aby to nenesl všechno jen Adam a zbytek vedoucích. V krásném slunném počasí jsme vyšli na cestu,která vedla na Babí lom. Cestou jsme si povídali, někdo vzdychal, že už nemůže…

 

horobab podbalkonem

Stěnou pod Balkonem na Balkon. foto: Aneta

 

 

 

 

 

První zastávka byla u studánky,kde jsme se najedli, a čekali na opozdilce. Po té jsme šli směrem nahoru a druhá přestávka byla už na místě. Tam jsme si odpočinuli, najedli a jako první zkušený horolezec lezl Adam, po Adamovi, už lezli ostatní. Až jsme vylezli na naše místo, hned pro nás byl nachystáno další lezení po skalách. Všechny to moc bavilo. Dokonce jsme tam i studovali malinkou knížečku, která byla o horolezení na Babím lomě. Na skále byly krásné převisy a skvělé spáry. Krásný výhled byl na Kuřim.

 

 

horobab_denisa.jpg

"Lezu !!!" Denisa foto: Tom Uhlíř

 

 

Všichni jsme si to užili,čas ubíhal moc rychle, tak jsme v 16 hodin už balili, a slanili jsme skálu,kterou jsme lezli jako první. Až jsme byli všichni připraveni, tak jsme šli už zpět na Podlesí. V lese jsme se vyfotili a vybranní jedinci šli pěšky domů, zbytek autem.

 

Napsala: Aneta Šindýlková

 

 

 

horobab_sares.jpg

Šáres a Jantarova cesta. foto: Tom Uhlíř

 

 

horobab_martin.jpg

Marťas a Babec foto: Tom Uhlíř

 

 

horobab_hackovani.jpg

Uháčkujeme si třeba .... lano foto: foťáček Anety

 

 

horobab_skupina.jpg

My všichni, Babcem znaveni

 

 

 

.... a plánuje se na poslední květnový víkend lezení, tak jste všichni z klubu zváni, pojeďte s námi!!!

 

Číst 1360 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted