k2 menu
úterý, 13 říjen 2009 21:09

Podzim na Vysočině

Napsal(a)

Babí léto se nám ukazuje v plné síle a tak je potřeba tohoto štěstí využít.

Jak už je zvykem, potkáváme se v sobotu ráno u stěny, kde nabereme potřebné vybavení. Namačkáme se do auta a vyrážíme směr Vysočina. Po domluvení ubytování a odložení nepotřebných věcí na gruntě VHS se přesunujeme na Čtyři palice.

podzim denisa1

Z úsměvem jde všechno líp. foto:Zdenál Mach

Překvapuje nás, že tu není narváno jako při zimních večerech na stěně. Obsazujeme tedy několik cest, na kterých si všichni do sytosti zaskotačíme. Zkušení oddíloví harcovníci se nezalekli ani varianty Tomášův převis v cestě Heřman a úplní nováčci se nenechali zahanbit v klasické „Heřmanovic“ lince, která byla jednou z mnoha cest ten den osahaných našima rukama.

podzim_honza.jpg

Honza v cestě Bašta na palicích. foto:Adam

Zapadající sluníčko a přicházející chladno večera nás zahnaly na večeři. Oblíbené špagety nám mamča Dana se Štěpkou vylepšila chutným svařákem, jistěže pro ty neplnoleté nealkoholickým z džusu. Před ulehnutím do spacáků jsme si zahráli drobné hry a netradičně zopakovali uzlování a to za pomocí těla i uzlovačky.

podzim_filda.jpg

Filda v posledních metrech oblíbené cesty Petr na Drátníku. foto:Adam

V neděli se po Vysočině proháněl silný vítr, který trochu napravovalo sluníčko na obloze, takže se to dalo vydržet. Tomuto podzimnímu počasí jsme odolávali lezením na Drátníku. Odpoledne se u mladších účastníků začala projevovat únava z předcházejícího dne a chladného počasí. Ti zdatnější však smutně koukali, když jsme zaveleli k návratu domů.

 

 

podzim_eliska.jpg

Stejné místo v podání Elišky. foto:Adam

 

 

Podzimní výlet Dětského oddílu, přestože účast nebyla nijak závratná (3 dospěláci a 6 dětí), proběhl ke spokojenosti všech. Pomalu se vynořuje otázka: „Kdy a kam příště?“ Přijde zima a na skály to už asi nebude, ale přijde-li pořádná zima a bude-li ta možnost, tak zas kolmé kluziště pod Vírskou přehradou? No, nechme se překvapit věcmi budoucími.

 

 

podzim_denisa.jpg

Denisa a vítr - trošku nám foukalo :-) . foto:Adam

 

Číst 1259 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted