k2 menu
úterý, 09 únor 2010 21:25

Mrazivě ledová neděle

Napsal(a)

Jen co paní zima nahlédla do Kuřimca, začaly se objevovat hlasy s jasnými otázkami: „Pojedeme na led? A kdy?“
 

Je neděle 24. ledna a v brzkou ranní hodinu se potkáváme u sokolovny. Vyrážíme tedy na „ty ledy“. Předchozí den hostil led ve Víru mistrovství ČR v lezení na rychlost a tak jsme dost zvědaví, kolik ledu nám zbylo a jestli se vůbec vejdem. Jsme objednáni, ale když tam budou ti reprezentanti tak nevím,… nevím.

 

led10

 

 

Nějakej ledík tu zůstal. foto:Tom Uhlíř

 

Hned na první pohled je jasné, že zbylo dost, abychom si zalezli. Z reprezentantů potkáváme, spíše budíme, jen jednoho. Večírek byl bujarý a tak na lezení nemá ani pomyšlení. Musím zde onomu neznámému ledolezci srdečně poděkovat. Neb, když viděl naši bandu tak nám ochotně půjčil cepíny i mačky a odjel dospat domů.

 

led10filda.jpg

 

 

Dolů, je zima. foto: Tom Uhlíř

 

Led je jenom náš. Lezeme co to dá. Ti nejmenší z loňska povyrostli a už jim krumpáč nad hlavou nedělá takový problém. Jediné co chladí naše nadšení je pekelná zima, při které trpí hlavně prsty na rukou dotýkající se stále ledu. Trochu rozehřát u malého krbu v přístavku správní budky, vylézt cestu a hned zase do relativního tepla. Rozdíl mezi -15C a 0C je znát.

 

led10nadseni.jpg

 

 

Ať je zima nebo mráz, nadšení neopouští nás. foto:Tom Uhlíř

 

Před polednem se začínají objevovat další návštěvníci dnešního dne a nám se vymezený čas krátí. Nakonec jsou všichni rádi, že se už pojede domů. Aspoň se tak zdá. V rozehřátém autě se stáčí hovor na, to jestli by se nedalo ještě letos zopakovat. No uvidíme.

 

led10petr.jpg

 

 

"Vo co jako de, na pohodku, ne!!!" foto: Tom Uhlíř

 

Hodí se na konci zase poděkovat těm, co půjčili vybavení (Marovi i Davídkovi) a to tentokrát hlavně onomu neznámému. Slibuji tady, že až jej najdu, tak má u nás nějaký půjčovný.

 

P.S.: Rifle byly tentokrát jenom jedny.

led10tatik.jpg

I tatíci si zařádili. foto: Tom Uhlíř

led10filda2.jpg

........ jsi nevyděl kosmounauta?? foto:Tom Uhlíř

 

Číst 1215 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted