k2 menu
středa, 14 červenec 2010 21:33

Rabštejn na druhý pokus

Napsal(a)

Počasí nepřeje, ale my se nevzdáváme

Letošní rok se nám zatím stále kaboní a na lezení venku nejsou ty ideální podmínky. Riskneme to. Naplánujeme si víkend a třeba se počasí umoudří a dá nám šanci. Termín jsme vybrali na 17.-18. dubna. Tak doufáme, že s těžkých dešťových mraků vykoukne sluníčko. Nevykouklo. Rychle dáváme dohromady náhradní program aspoň na uplakanou sobotu. Jede se na stěnu do Brna. Z lezení na Klajdě jsou všichni docela nadšení. Přišli jsme s otevíračkou a v 16:00 se mnohým stále nechce domů.

 

 

rabl martina

Martina na max. foto: Martin

 

Tak další pokus je plánován na 15.-16.května. Vyšlo to. Slunce vymalovalo krásné dva dny na lezení. Nepříjemný sobotní sraz brzy ráno u stěny a jede se do Jeseníků na Rabštejn. Nezdržujeme se. Postavit stany, malá sváča a hurá do skal.

 

rabl_tom2.jpg

Tomáš a Šestková. foto: Petr Jahn

 

Něco málo na rozlezení a za chvíli padají i těžší cesty. Filda se rozhodl že bude tahat a tak dobrodružství je plno. Každý má své. Někteří vzpomínají na své neúspěchy z poslední návštěvy a snaží se sundat letitý pytel jiní objevují nástrahy cest na svých hranicích. Přelézají se lehké cesty i ty těžší jako: Pověste ho vejš, Donaldova, Petrova, Rigo střed i Hrana riga, Patička i Šestková, pokusuje se Lady Miss či Ani škrt.

 

rabl_filda.jpg

Filda natahuje Zapomenutou. foto: Petr Jahn

 

Po lezení pak přichází zábava v podobě „Slacklajny“. Někteří se nezdají a docela jim to jde. Tomáš se dokáže i otočit uprostřed či udělat dřep – potvora, jak to jen dělá J.

 

rabl_tom.jpg

Tom a jeho triky. foto. Petr Jahn

 

Lezení, lajna, frisbee, špekáčky, noční výlet za hrabětem z Rabštejna a plno další zábavy nás přeneslo až do nedělního podvečera kdy už bylo i málo času na cestu domů a domů se muselo. Takže snad zase na podzim něco vyjde.

rabl_martina2.jpg

Martina v Zapomenuté. foto: Petr Jahn

 

Číst 1570 krát

Alpenverein barevne rastr

 

Logo MestoKurim web

Naše činnost je realizována za podpory Města Kuřimi.

 

logo alpsport converted