Přeskočit na obsah

DRUHÁ LEZECKÁ AKCE HK Babí lom Kuřim – PEILSTEIN – RAKOUSKO – 3. 6 – 4. 6. 2023

V sobotu 3. 6. 2023 jsme s menším zpožděním (defekt kola) vyrazili směr Peilstein, kde byl v 10. 00 naplánovaný sraz na místním parkovišti.

Zhruba v 10. 30 po vybalení a nabalení veškeré potřebné výbavy, mohla naše celkem početná (téměř 30 lidí) výprava vyrazit směrem ke skalám.

Dříve vybraná zóna E, byla naštěstí téměř prázdná a tak jsme ji mohli lezecky obsadit. Instruktoři a děti ze skupiny HOROLEZCI natáhli dostatečný počet cest, takže si všichni pořádně zalezli. Část rodičů z naší výpravy si půjčila ferratové sety a šli si vyzkoušet lezení na místních krátkých ferratách.

Po obědě jsme se přesunuli do zóny M, kde si část dětí vyzkoušela pod instruktorským dohledem ferratu, natahování cest a vícedélkové lezení.

V pozdním odpoledni, kdy většina již toužila po odpočinku, se vše zabalilo a přejeli jsme do nedalekého kempu – Paradise Garden. Zde jsme zaparkovali obytné vozy, karavany a postavili stany.

Konečně byl čas na uvaření jídla a samozřejmě na večerní posezení u něčeho dobrého.

V neděli ráno jsme opět přejeli na Peilstein a tentokrát jsme zvolili zónu V. Od parkoviště to je skoro nejvzdálenější oblast, ale vyvážil to fakt, že jsme zde byli sami. Všichni již věděli, co mají dělat, tak bylo po chvíli nataženo asi 10 cest.

Protože všechny čekala asi 2,5 hodinová cesta domů, byl naplánován konec akce na 13. 00.

Zhruba o půl jedné se začali rušit cesty a balit veškeré vybavení, což se posléze ukázalo jako dobré rozhodnutí, vzhledem k tomu že začalo pršet.

Cesta k autům a následně domů, již proběhla bez potíží.

Celá akce se opět vydařila a to díky krásnému počasí, vzájemné spolupráci a přátelské atmosféře.

Tímto chci opět všem poděkovat.

Daniel Kovařík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *