Přeskočit na obsah

OTEVÍRÁNÍ SKAL HK Babí lom Kuřim – STUDENSKÉ SKÁLY – 13. 5. – 14. 5. 2023

V sobotu 13. 5. 2023 proběhla naše první lezecká akce tohoto roku. Původním cílem byla lezecká oblast Peilstein v Rakousku, ale předpověď počasí pro tuto oblast byla velice špatná. Zvažovalo se rozhodnutí, jestli celou akci nezrušit. Naštěstí v oblasti Studentských skal v Orlických horách, kterou jsme měli naplánovanou jako druhou letošní výpravu, byla předpověď počasí asi nejlepší ze všech ostatních možností. A tak se jelo.

I přes změnu cíle lezení se akce zúčastnilo poměrně hodně lidí, takže po příchodu pod skalní stěny studentských skal, jsme tuto oblast skoro celou obsadili.

Dále vše probíhalo jak na drátkách. Členové skupiny HOROLEZCI (je to elitní skupina dětí, kteří prokázali svou zdatnost a lezecké dovednosti při speciálním testování. Tato skupina je vedena k samostatnosti a školena v lezeckých dovednostech potřebných k bezpečnému lezení) vytvořili lezecké dvojice a natahovali cesty pro ostatní účastníky výpravy.

Díky příznivému počasí bez deště, uběhl celý den poměrně rychle. Jakmile se přiblížil večer, přesunuli jsme se do nedalekého kempu u vodní nádrže Pastviny.

Postavili jsme stany, uvařili večeři a zapálili oheň. Pár hodin jsme se obávali o náš noční odpočinek, protože se v kempu ubytovalo asi 50 motorkářů. Naštěstí to byli trochu starší ročníky a kolem jedenácté hodiny byl už téměř klid.

Druhý den po snídani, jsme se opět vrátili ke Studentským skalám a dle plánu jsme nacvičovali některé dovednosti na závod MLADÍ HORALOVÉ. Slaňování, prusíkování a i trochu zdravovědy (Kryštof si poranil kotník, ke slovu se dostala i klubová lékárnička).

Oliver nám udělal krátkou, ale zajímavou přednášku o zakládání vlastního jištění (friendy, vklíněnce, hexentriky atd).

Kolem jedné hodiny, byla akce ukončena. Pokud vím, všichni se šťastně vrátili domů.

Na závěr jen velké poděkování všem zúčastněným za ochotu pomáhat, mít dobrou náladu a snášet drobná úskalí spojená s horolezeckými výjezdy.

Daniel Kovařík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *